Factorbooks ERP Ekosistemi ve İş Modeli

Factorbooks iş modelinin temel amacı, Software as a Services (SaaS) Cloud Services Platformu üzerinde çalışan otonom ERP uygulamasının ticari işletmelerin kullanımına açılması ve factorbooks ticari ekosisteminin“Commercial Digital Ecosystem - CDE” modelinin oluşturması.

Factorbooks ERP ile işletmelerin sahip olacağı ve öne çıkan başlıca yetenekler

İşletmeler herhangi bir IT yatırımı yapmadan uygulamanın içerisinde servis edilen hizmetlerin bir kısmını veya tamamını, kullandığın kadar öde “Pay-Per-Use Model - PPUM” sisteminde üyelik aidatı ödeyerek factorbooks otonom ERP uygulamasına sahip olabilirler.

İşletmeler çağdaş iş yönetimi “Contemporary Business Management CBM” modeline ekonomik, hızlı ve güvenli bir geçiş sağlarlar.

Gelişen ekonomilerde işletmelerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri uygun ve hızlı finansman tedarikine erişebilmelerine bağlı olduğu bilinmektedir. Factorbooks ERP uygulaması içerisine gömülü finans ürünleri sayesinde ucuz ve kaliteli finansmana erişimi sağlanmaktadır.

Hizmet olarak bankacılık iş modeli ve teknolojisi sayesinde işletmeler bankaların finansal ürün ve hizmetlerine uygulama içerisinden tek tuşla online erişebilir ve anında kullanıma geçebilir.

İşletmeler mal ve hizmetlerini uygulama üzerinden herhangi bir ara yazılıma ihtiyaç duymadan tüm pazaryerlerine “ör. Amazon, N11, Trendyol” online entegre olarak satışlarını yapabilir ve işlerini büyütürler.

İşletmeler mal ve hizmetlerinden kaynaklanan E-Fatura, E-Arşiv, E-Defter vb. resmi belgeleri uygulama üzerinden herhangi bir ara yazılıma ihtiyaç duymadan e-devlet hizmetlerine online olarak entegre olur ve belgelerin gönderimini ve alımını yapar online muhasebe kayıtlarını oluştururlar.

İşletmelerin tüm ticari işlemlerinden doğan muhasebe hareketleri uygulama tarafından otonom olarak tek düzen hesap planına online kayıtları yapılır. Otonom olarak oluşturulan kusursuz hesap planı üzerinden Mizan, Bilanço, Mali Tablolar, Beyannameler online olarak uygulamanın gösterge panelinden görüntülenir. İhtiyaç halinde Mali Müşavir Maliye denetimi, Banka “kredi tahsis” vb. kurumların incelemesi için online paylaşımına açılabilir.

İşletmeler ticari malları ve üretim yöntemlerini en verimli şekilde değerlendirmesi veya tahsis edilmesi ile israfın ortadan kaldırılması veya en aza indirilmesini sağlayarak ekonomik verimliliklerini artırırlar. Factorbooks analitik raporları işletmeye yol gösterici olur.